Systém dverných krídel

Tu nájdete systémy dverných krídel.

Základné informácie

Výber hliníkového systému pre dverné krídla závisí na viacerých faktoroch. Najhlavnejším je zváženie umiestnenia krídel. Pokiaľ sa vyžaduje nízky koeficient prestupu tepla, je v hodné použiť pre krídla systém EA50 s prerušeným tepelným mostom. Pokiaľ budú automatické dvere umiestnené v interiéri, alebo nie je jednoznačne určená tepelná požiadavka, môže sa použiť systém IRDS28 s jednosklom, alebo izolačným dvojsklom v prípade inštalácie dverí do exteriéru.
  Systémy IRDS28 a EA50 tvorí ponuka hliníkových profilov a gumových tesnení, ktoré boli vyvinuté našou spoločnosťou.

Carlton Bratislava

IRDS28

Systém IRDS28 tvorí komplexný systém pre výrobu dverných krídel pre automatické dvere, ako aj možnosť výroby celej presklenej steny (bočné dielce, nadsvetlík). Tento systém je tzv. studený, čiže neobsahuje tepelný most. Systémová šírka profilov je 28 mm. Ako výplň je možné použiť ako aj jednosklo hrúbky 8 mm, tak aj izolačné dvojsklo hrúbky 18,5 mm. Súčasťou systému je aj sada originálnych gumových tesnení. V prípade potreby je možné použiť pevnú výplň (sendvič, drevotrieska). Pre viac informácií ohľadom vhodných rozmerov krídel a rôznych typov výplne nás prosím kontaktujte.

irds28
MateriálZliatina AlMgSi 0,5 Norma STN 424401
ToleranciaDIN 17615
Povrchová úpravaAnodická oxidácia: prírodný elox
Práškové farbyPodľa stupnice RAL
Pryžové tesnenieEPDM materiál

Výplň dverných krídel: 

  • štandardné zasklenie jedným sklom o hrúbke 8 - 10 mm
  • štandardné zasklenie izolačným dvojsklom o hrúbke 17 - 19 mm
  • zatmelenie izolačného dvojskla
  • plná výplň nepriehľadná
  • výplň polykarbonátovými platňami
  • atypické výplne
EA50 Profily
kridlo ea50

EA 50

Systém EA50 je najnovším prírastkom v rodine profilov EMOS ALUMATIC, s.r.o. Jedná sa o systém s prerušeným tepelným mostom, čo znamená, že koeficient prestupu tepla je výrazne nižší ako pri systémoch s neprerušeným tepelným mostom. Vhodné použitie systému je hlavne pre automatické dvere umiestnené v exteriéri. Systémová hrúbka profilov je 50 mm.

  Ako výplň sa používa izolačné dvojsklo s hrúbkou 30 mm. Systém obsahuje sadu originálnych gumových tesnení. Pre viac informácií ohľadom vhodných rozmerov krídel a rôznych typov výplne nás prosím kontaktujte.